Upozornenie na podvrh, meno MUDr.Romana Sokola, PhD., MPH bolo zneužité na klamnú reklamu v časopise Health Life. Celé vyjadrenie k situácií nájdete tu.

Conprosta a podobné???

Napíšte otázku
 • Ivan
  03.06.2014
  Niekoľko rokov pravidelne užívam Prostamol a Prostenal, som prekvapený že to nie sú lieky ale iba doplnky stravy alebo výživy , mohlo mi ich užívanie zhoršiť moje zdravie? Prečo je taká megalomanská reklama ked neúčinkujú?
  • Roman Sokol
   01.02.2015
   vo vlastnom záujme neužívajte ani Prostamol a Prostenal , ale ich užívanie nemôže zhoršiť Vaše zdravie, otázky reklamy sú na mieste .... je zbytočne drahá ale pre naivných ľudí účinná
 • Roman Sokol
  11.05.2014
  Ide len o výživový doplnok, nejedná sa o liek, môj nazor je taký, že po vylúčení rakoviny prostaty , potom je možné tento doplnok stravy užívať
 • sharald
  05.05.2014
  žil som dlhodobo striedavo v Srbsku a Kanade a bojoval som s daným problémom. obžral som sa dopl.výživy čo sa mi občas aj zdalo že mi uľavili ale skôr sa mi zdalo že si to začínam nahovárať pre tie náklady :-) Podstatné je že som skúšal všeličo a v podstate to bolo na jedno kopyto lebo všade bolo saw palmetto +/- rovnako a rovnako pre mňa placebo... Jediné na čo z doplnkov nedám dopustiť a aj mi ozaj pomohlo je produkt CONPROSTA(uč.latka Brassica capestris III-Q ) ktorý sa predáva v európe len v Srbsku a v Chorvátsku. V Srbsku a Kanade sa to predáva v lekárňach. Treba z toho brať až 3tbl 2x denne čo je pre mňa na nervy. No u nás sa to nepredáva :-( Keď som sa o to začal zaujímať tak som našiel aj štúdie z nemecka, japonska,USA a Srbska... pridávam: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19524353 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11582591 porovnanie saw palmetto vs. Brassica capestris III-Q: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12962139 Môj problém zo mňa spravil maniaka :-) a volal som do srbska dovozcovi a povedali mi že od 2014 sa to bude predávať aj na Slovensku ale pod iným názvom. Zatial som u nás nič s takou účinnou látkou v lekárni nenašiel... ani google zatiaľ nepomohol :-) a Srbsko a Kanada je pre mňa už minulosť. Pán Dr. máte nejaké informácie o danom produkte alebo viete niečo viac o inom produkte s rovnakou účinnou látkou na Slovensku???